Oczyszczanie powietrza

Aby uzyskać darmową wycenę zadzwoń pod numer +48 22 266 0 366  lub napisz na adres e-mail

Oczyszczanie powietrza

Podmioty wznawiające działalność po okresie lockdownu przystosowują się do "nowej normalności" w miejscu pracy, w ramach której priorytetowo traktowane jest bezpieczeństwo ludzi, poprawa stanu zdrowia i ograniczanie zagrożeń higienicznych wywołujących choroby.
Rozprzestrzenianie się COVID-19 rozpoczyna się od zakażonych kropelek z dróg oddechowych (przenoszonych z człowieka na człowieka lub lądujących na powierzchni) i drobnych cząsteczek wirusa - aerozoli - które mogą utrzymywać się w powietrzu przez kilka godzin. Tak więc higiena powietrza obejmująca oczyszczanie powietrza i monitorowanie jakości powietrza w pomieszczeniach (IAQ) jest niezbędna w zamkniętych przestrzeniach.

Oprócz ryzyka rozprzestrzeniania się chorób, powietrze w pomieszczeniach może być nawet pięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz i stanowić dodatkowe zagrożenie dla pracowników i odwiedzających. Według Światowej Organizacji Zdrowia, 92% ludzi na całym świecie dotkniętych jest złym stanem powietrza w pomieszczeniach (IAQ), a Amerykańskie Towarzystwo Medyczne sugeruje, że zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniach wywołuje lub przyczynia się do gorszego przebiegu 50% wszystkich chorób.

Nasze rozwiązanie do oczyszczania powietrza może pomóc ci przejąć kontrolę nad powietrzem w twoim otoczeniu, a także poprawić bezpieczeństwo i produktywność w twojej firmie.

 

InspireAir 72 HEPA 13: rozwiązanie dla czystszego, bezpieczniejszego powietrza

Inspire Air 72 HEPA 13 to oczyszczacz powietrza, który usuwa niebezpieczne cząsteczki, patogeny i zanieczyszczenia gazowe z powietrza, poprawiając bezpieczeństwo środowiska oraz fizyczne i psychiczne samopoczucie pracowników i odwiedzających.

Urządzenie przyczynia się do poprawy jakości powietrza dzięki wskaźnikowi CADR, który wynosi aż 615,6 m3/godz. - czyli o 86% więcej niż inne urządzenia*. Taka moc urządzenia pozwala na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu o powierzchni 36m2 w niecałe 10 minut.

InspireAir 72 HEPA 13 wyposażony jest w wielowarstwowy filtr, który zatrzymuje ponad 99,95% (europejski standard HEPA 13) / 99,97% (amerykański standard HEPA 13) cząsteczek o wielkości przekraczającej 0,3 mikrona. Cząsteczki takie obejmują:

 • bakterie,
 • wirusy, np. kropelki z układu oddechowego zawierającego wirusy wywołujące COVID-19, grypę czy ptasią grypę,
 • zarodniki pleśni,
 • alergeny
 • kurz i cząsteczki dymu

Filtr z węglem aktywnym usuwa zanieczyszczenia gazowe takie jak formaldehyd oraz inne lotne związki organiczne (VOC).

Urządzenie przesyła  informacje w czasie rzeczywistym i dokonuje pomiaru temperatury, wilgotności, zawartości lotnych związków organicznych oraz cząsteczek znajdujących się w powietrzu, informując cię o jakości otaczającego cię powietrza. Automatyczny czujnik i dynamiczne tryby pracy reagują na jakość powietrza w sposób natychmiastowy i inteligentny, w krótkim czasie oczyszczając zanieczyszczone powietrze bez twojej interwencji.

Podczas, gdy filtry pracują nad poprawą powietrza wokół ciebie, ty możesz odpocząć ze świadomością, że wdychasz lepsze powietrze.

* Pozostałe oczyszczacze powietrza osiągnęły wskaźnik CADR na poziomie 330m3/godzinę.

Spokój ducha z ekspertami w branży

Według IWBL (International WELL Buildings Institute), konserwacja filtrów ma "krytyczne" znaczenie dla zapewnienia prawidłowej filtracji powietrza. Niewystarczająca konserwacja filtrów łączona jest z występowaniem takich objawów jak podrażenie skóry i gardła, suchość oczu, zmęczenie, bóle głowy, a nawet choroba legionistów.

Nasi eksperci zajmują się montażem i kompleksową konserwacją oczyszczacza powietrza za ciebie. Wymieniają zużyte filtry w sposób ostrożny i bezpieczny - zgodnie z wytycznymi w zakresie zdrowia publicznego - i dokonują regularnych przeglądów urządzenia, aby upewnić się, że zawsze działa z maksymalną wydajnością i zapewnia ochronę pracowników i odwiedzających.

Wypożyczanie modeli oczyszczaczy pozwala firmom na generowanie oszczędności. Dzięki niższym nakładom początkowym oraz uwzględnionym w cenie kosztom konserwacji filtrów, umowa najmu obejmująca usługę serwisową to koszt dzienny równy cenie filiżanki kawy.

 

Oczyszczanie powietrza w twoim otoczeniu

InspireAir 72 HEPA 13 nadaje się do wykorzystania w różnych środowiskach - takich jak biura, szkoły, hotele, siłownie, placówki zdrowia, spa, domy seniorów oraz kliniki - wszędzie tam, gdzie istotna jest ochrona ludzi przed niebezpiecznymi patogenami oraz podniesienie ich komfortu oraz produktywności.

Często zadawane pytania


 • Jak działa InspireAir 72 HEPA 13?

  Urządzenie zapewnia cyrkulację powietrza za pomocą wentylatora i pochłania je przez wielowarstwowy filtr. Filtr HEPA 13 eliminuje ponad 99,95% (europejski standard HEPA 13) / 99,97% (amerykański standard HEPA 13) cząsteczek unoszących się w powietrzu i zanieczyszczeń gazowych.
  Usuwane cząsteczki obejmują bakterie, wirusy, kurz, pyłki, zarodniki pleśni i cząsteczki alergenne roztoczy i owadów, takich jak karaluchy.

  Eliminowane zanieczyszczenia gazowe obejmują formaldehyd, benzen i pozostałe lotne związki organiczne wydzielane przez środki czyszczące, rozpuszczalniki, wykładziny, laminowane meble, drukarki, farby, produkty higieny osobistej, perfumy oraz gotowanie.

   


 • Czy urządzenie jest energooszczędne?

  Urządzenie zużywa 90 W energii elektrycznej podczas pracy z maksymalną prędkością wentylatora. W „trybie uśpienia” urządzenie zużywa około 6 W.


 • Jaki jest poziom hałasu generowany przez urządzenie?

  Poziom hałasu różni się w zależności od prędkości z jaką działa wentylator i mieści się w przedziale 19,5-56,1dB(A), co oznacza, że waha się od zaledwie słyszalnego do poziomu generowanego przez standardową rozmowę prowadzoną w odległości 1-2 metra od nas. W "trybie automatycznym" urządzenie dostosowuje prędkość wentylatora - oraz natężenie hałasu - w sposób automatyczny, do poziomu zanieczyszczeń wykrytych w powietrzu przez czujniki. Istnieje również opcja "trybu uśpionego", która stworzona została do wykorzystania w cichszych pomieszczeniach.

   


 • Czy oczyszczacz powietrza powinien być włączony przez cały czas?

  Tak, InspireAir 72 HEPA 13 może i powinien być włączony przez cały czas w celu ciągłej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Wentylator działa zwykle na niskich obrotach, dzięki czemu nie będzie generował hałasu o dużym natężeniu ani zużywał znacznej ilości energii elektrycznej. Urządzenie działające w tle zapewnia stałą dostawę czystego powietrza i zużywa mniej energii niż 100-watowa żarówka.

   


 • Jaka jest żywotność filtrów?

  Filtr wstępny nadaje się do wielokrotnego czyszczenia i wykorzystania. Filtr kompozytowy powinien być wymieniany co osiem tygodni oraz utylizowany w ostrożny sposób. Nasi technicy dokonają ostrożnej wymiany filtra w ramach usługi serwisowej.


 • Czy urządzenie kontroluje Syndrom Chorego Budynku?

  Tak, InspireAir 72 HEPA 13 pozwala ograniczyć Syndrom Chorego Budynku (SBS) przez eliminację zanieczyszczeń z powietrza w pomieszczeniu, w którym działa urządzenie oraz poprawę środowiska pracy dzięki lepszej jakości powietrza.

  SBS jest stanem niespecyficznym, który wywołuje takie objawy jak bóle głowy, zmęczenie, podrażnienie oczu, nosa i gardła, nudności oraz swędzenie skóry. Stan ten mija, kiedy osoba cierpiąca na objawy wywołane przez SBS opuści budynek lub zanieczyszczenia zostaną usunięte z powietrza wewnątrz budynku.

   


 • Czy urządzenie pomoże złagodzić objawy kataru siennego?

  Tak, filtr w urządzeniu usunie alergeny znajdujące się w powietrzu, powodujące katar sienny, w tym pyłki, cząsteczki roztoczy i sierść zwierząt. Pozwoli to również osobom cierpiącym na astmę odczuć efekty płynące z czystszego powietrza.

Next steps

Skontaktuj się z nami


Znajdź rozwiązania z zakresu higieny dla siebie